Auta

26. března 2007 v 19:20
Tento film se původně jmenoval "Route 66" (Silnice 66). Název byl změněn na "Auta", aby nenaznačoval spojení s televizním seriálem "Route 66" (1960).
Hudba, která otevírá ukázku z tohoto filmu, je hlavním hudebním tématem ve filmu Život brouka (1998). Další píseň z ukázkového traileru je "Westbound Sign" od skupiny Green Day z jejich alba "Insomniac" z roku 1995.
Filmoví animátoři nakreslili více jak 43000 náčrtů a návrhů aut.
Původní číslo Bleska McQueena mělo být 57, což je rok narození režiséra Johna Lassetera. Později bylo změněno na 95, což představuje rok, kdy byl uveden film Toy Story - Příběh hraček (1995).
Pneumatiky Bleska McQueena vyrábí Lightyear, což je odkaz jak na skutečného výrobce pneumatik společnost Goodyear, tak na postavu Buzz Lightyear z předchozích filmů "Toy Story - Příběh hraček" Johna Lassetera.
Filmore, minibus VW dabovaný v českém znění Jiřím Macháčkem, má státní poznávací značku '51237'. To je datum narození 12. květen 1937 George Carlina, který auto s minulostí "květinového dítěte" namluvil v originále. Státní poznávací značka Buráka je "A113", což je další odkaz na animační místnost v Kalifornii na Institute of the Arts (Institut umění), kde studovalo mnoho z animátorů společnosti Pixar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama